Bakllava

Bakllava
Perberesit

3 te verdhat e vezeve
1 veze komplet
1 gote cajit (gota vogel) me qumesht
1 gote vaj
1 gote uje
1 pluhur pjekes
1 luge gjelle uthell
miell
arra
1 maje thikes me sheqer
1 maje thikes me kripe
350 gr gjalpe
600 gr nisheste

sherbeti

1.400 kg sheqer
800 ml uje
2 luge leng limoni

Pergatitja:

Te gjithe perberesit e lartpermendur bashkohen derisa formojm nje brum. Enen mbulojeni me plastikfoli e lyer me vaj dhe lereni te qendroj 1 nate ne frigo.
Te nesermen i ndan kulacet (nga ky brum me kane dal 36 kulace pak me te medhenje sesa kokrra e arres). Kulacet i mbuloni me lecke kuzhines dhe i lem 1 ore keshtu. T’hollojm nga 2 peta pernjehere shtrohet ne fillim te petes arrat dhe bejme role me ndihmen e t’holluses. Presim ne copa te vogla dhe shtojm siper saj gjalpen e shkrire. Pjekim ne 150 gr per 3 ore.

Per sherbetin na duhet uji dhe sheqer me leng limonit. Ziejm ujin derisa sheqeri te shkrij dhe fillon te trashet pak bejeni prove me luge nese bie ngadal nga luga sherbeti eshte gati. Ketu duhet ta dini qe bakllava duhet me qene e nxeht dhe sherbeti i ftohet ose e kunderta.

Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Kek molles me salce vanile

Torte me puding vanileje

Avokado cupcake

Kek portokalli

Dips ose lyerje per buke

Dips me peshk tuna

adacake

quinoa me salmon&merluc

Pizza tuna

Tave furre me patelxhan

Mango-Shege-Panxhar

Dips me fasule

Dips me avocado & gjize

Dips me speca te kuqe

Filed Under: Embelsira, Uncategorized

Leave a Comment