Bakllava

Bakllava

Bakllava
Perberesit

3 te verdhat e vezeve
1 veze komplet
1 gote cajit (gota vogel) me qumesht
1 gote vaj
1 gote uje
1 pluhur pjekes
1 luge gjelle uthell
miell
arra
1 maje thikes me sheqer
1 maje thikes me kripe
350 gr gjalpe
600 gr nisheste

sherbeti

1.400 kg sheqer
800 ml uje
2 luge leng limoni

Pergatitja:

Te gjithe perberesit e lartpermendur bashkohen derisa formojm nje brum. Enen mbulojeni me plastikfoli e lyer me vaj dhe lereni te qendroj 1 nate ne frigo.
Te nesermen i ndan kulacet (nga ky brum me kane dal 36 kulace pak me te medhenje sesa kokrra e arres). Kulacet i mbuloni me lecke kuzhines dhe i lem 1 ore keshtu. T’hollojm nga 2 peta pernjehere shtrohet ne fillim te petes arrat dhe bejme role me ndihmen e t’holluses. Presim ne copa te vogla dhe shtojm siper saj gjalpen e shkrire. Pjekim ne 150 gr per 3 ore.

Per sherbetin na duhet uji dhe sheqer me leng limonit. Ziejm ujin derisa sheqeri te shkrij dhe fillon te trashet pak bejeni prove me luge nese bie ngadal nga luga sherbeti eshte gati. Ketu duhet ta dini qe bakllava duhet me qene e nxeht dhe sherbeti i ftohet ose e kunderta.

Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Kek molles me salce vanile

Torte me puding vanileje

Avokado cupcake

Kek portokalli

Dips ose lyerje per buke

Dips me peshk tuna

adacake

quinoa me salmon&merluc

Pizza tuna

Tave furre me patelxhan

Mango-Shege-Panxhar

Dips me fasule

Dips me avocado & gjize

Dips me speca te kuqe

Filed Under: Embelsira, Uncategorized

Baileys Cake

Baileys Cake

Baileys Cake

perberesit

200 gr çoko e zeze
250 gr gjalpe+ extra
300 gr sheqer
2 vanile sheqer
4 veze
300 gr miell+ extra
1 pluhur pjekes
50 gr cacao puder
200 ml baileys
1 luge cajit me vajPergatitja

Kalojm ne rende 50 gr çoko e grijm imet.
Perziejm gjalpen, sheqerin dhe vanile sheqerin bashke derisa masa te behet kremoze. Shtohen vezet 1 nga 1 duke rrahur me mixer.
Shtojani çokon e grire dhe perzijeni. Pastaj shtoni 100 ml baileys.
Miellin, pluhur pjekes dhe cacao behen bashke shtoni tek gjalpe ngadal duke shtuar dhe 100 ml tjera te baileys.
Formen e cake e lyejm mire me gjalpe dhe permiellim, miellin e tepert e largojm shtohet masa ne forme dhe pjekim ne 175 gr per 45 min.

Pasi eshte pjekur e lem cakeform permbys, lereni ashtu te qendroj nderkohe ftohet dhe shkeputet nga forma.
Ne fund bejme glazuren au bain-marie shtohet vaji dhe çoko dhe e shkrijme, kete ia hedhim siper cake.
Ruajeni ne nje vend te thate dhe ftohet. Jo ne frigo.ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Biskota molles

Biskota me cokollad

Kek molles me salce vanile

Cupcakes

Avokado cupcake

Cake te kripura

Kek molles e shpejt

Tiramisu me shije te muajve nentor/dhjetor speculaaskruiden ne Holande.

Kek portokalli

Torte me puding vanileje

Kek karrotes

Kek limoni

Domate te mbushura me bulgur dhe mish te grire

Toptha me mish te grire me patate

Filed Under: Embelsira, Uncategorized

Torte me puding vanileje

Torte me puding vanileje

Torte me puding vanileje

Kliko ne fotot per te zmadhuare. Perberesit per padispanjen:
2 veze

7 luge sheqer i bardhe

2 luge sheqer i kafet

1 luge caji kanel

1 vanile sheqer

9 luge qumesht

9 luge gjalpe

1 luge e mesme pluhur pjekes

9 luge miell

Lekura e 1 portokalli

Pergatitja:
Rrahim vezet me sheqer pastaj shtojm te gjithe perberesit e tjere me radhe.

E pjekim ne 170 grad per 20 minuta.

Perberesit per puding:
2 pako puding vanile dr.oetker

400 ml qumesht

400 ml leng portokalli

lekura e portokajve te cilave ua marrim lengun

1 vanile sheqer

2 luge mesme sheqer

pak cokollate te bardhe

1 flete zhelatine ose gjysme luge cajit agar agar qe te forcohet
Pergatitja:
Vereni qumeshtin te valoj lehtas shtoni cokolaten, me lengun e portokallit shkrijeni puding shtoni sheqerin, vanilen, gjysme luge cajit agar agar lekuren e portokallit perzjeni mire dhe kete mase e shtoni te qumeshti.

Nderkohe padispanja eshte pjekur e lem pak te ftohet dhe qe te dya nuk duhet me qene te ftohta shume, sepse kur i i bashkoni te nxehta padispanja rri e bute dhe jo te thahet!
Dekori: Cokolade e grire rende.

Panna e rrahur me vanille sheqer dhe pluhur sheqer.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Biskota me cokollad

Biskota molles

Kek limoni

Domate te mbushura me bulgur dhe mish te grire

Toptha me mish te grire me patate

Baileys Cake

Cupcakes

peshk ne fileto paste dhe salce specave:

Tave salmoni me spinaq dhe purepatatesh

supe me presh dhe mish grire

Kek karrotes

Mollet me therrime (applecrumble)

Kek portokalli

adacake

Filed Under: Embelsira, Te gjitha recetat

Kek molles e shpejt

Kek molles e shpejt

Kek molles e shpejt

Kliko ne fotot per te zmadhuare. Perbersite
4 veze

1 gote sheqer

1 gote vaj misri

1 gote qumesht

1 vanille sheqer

rrahim me mix 10 min..
pastaj shtoni 1 pluhur pjekes

3 gota miell te situra

1 luge cajit kanel

mollet e prera siper ne feta te holla mund t’ja heqni lekuren nese doni!
Pjekja ne temp 180 grad.
Shpejt, lehte dhe e shijshme.

Ps: here tjeter do e zgjeroj formen e tepsis qe te dal pak me e ulet keshtu me duk pak e lart!

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Tiramisu me shije te muajve nentor/dhjetor speculaaskruiden ne Holande.

Kek molles me salce vanile

Avokado cupcake

Cupcakes

Tiramisu pa veze

Dessert me cokollade

Kek molles

Biskota molles

adacake

Mollet me therrime (applecrumble)

Kek limoni

Kek portokalli

Kek karrotes

Torte me puding vanileje

Filed Under: Embelsira