Salmon me ullinj dhe leng portokalli

Salmon me ullinj dhe leng portokalli

Perberesit

5 luge vaj ulliri
6 degeza majdanoz
2 thelpinje hudhera
1 cope buke thekre
2 luge me ullinj te zi
1 luge cajit me lekuren e portokallit
1 luge e mesme me kaperi
lengun e ½ portokallit
4-5 copa salmon
1 gote vere e bardhe
1 luge gjalpe
kripe dhe piper i zi
Pergatitja

Parangrohim furren ne 200°C.
Buken, majdanoz, hudhrat dhe vajin e ullirit i vendosim ne foodprocessor dhe miksojm.
Pastaj shtohet, ullinjet, kapperin, lekuren e portokallit dhe miksojeni per pak sekonda.
Vendosim salmonin ne tave dhe e mbulojm me masen e pergatitur me pare.
Ne tave shtoni lengun e portokallit dhe veren e bardhe.

Pjekim per 15-20 min.
Servojeni salmon ne pjata te ngrohta dhe salces se salmonit i shtojm 1 luge gjalpe dhe perziejm, kete salcen hedhjani salmonit siper.
E shijshme me patate dhe perime, zgjedhja ne duart tuaja.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Salmon me djathe feta dhe koper

Tartë me spinaq dhe salmon

Kek portokalli

quinoa me salmon&merluc

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Salmon patate dhe perime

Patelxhan ne salce domatesh

Fileto pules ne mjalte dhe mustard

Marinada per mish qengji

mish qengji me perime

Krem salmoni & ereza

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Biskota me cokollad

Biskota molles

Filed Under: Gatime peshku, Uncategorized

quinoa me salmon&merluc

quinoa me salmon&merluc

quinoa me salmon&merluc

Perberesit:

1 filxhan quinoa
1 l uje
1 qepe
3 thilpinje hudhera
bouilonpuder bio

marinada per peshk

1 luge leng limoni
200ml vaj ulliri
1/2 kripe deti
3 thelpinje hudher
1 luge cajit me trumze
1 luge cajit me rosmarin
1 luge cajit me oregano
1 luge gjelles me majdanoz
1 qepe mesatare
1 presh pjesen gjelbert

Pergatitja:

Marrim ujin e ziejm me bouilonpuder, qepen dhe hudhrat. Pasi qe uji ka marre aromen e mire te saj me ate uje ziejm quinoa. Shtojme ne tenxhere 1 filxhan quinoa (e cila permban 200ml uje) dhe nga uji qe kemi zier shtojm 1-1/2 filxhanit dhe 1/2 gote vere te bardhe. Quinoa e lem te ziejn derisa uji te shteroj e tera perziejm mire dhe ndalim zjarrin. E lem te mbuluar me kapak per 20 min te tjera. Per marinaden;
Perziejm te gjithe perberesit bashke, qepa, hudhra dhe presh te prera ne copa te vogla. Lereni disa ore keshtu qe te nderlidhet aroma e tyre me vajin. Peshqit me pare i kemi thare me lecke kuzhine pastaj ia shtojme marinaden siper tyre. Per nje rezultat me te mire lereni te qendrojn 1 nate ne marinade.Ne tigan te thelle skuqim peshkun per pak minuta te shkurtera. Servojeni ne pjata te ngrohta quinoa, peshqit dhe ndonje perime tjeter ne rastin tim kisha laker brukseli te avullosura dhe nje sallat te gjelbert. Theksoj: uji ku keni zier qepen me hudhra pjesen tjeter te saj mund ta perdorni per ndonje salce ose supe.Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Buke te vogla me sardele.

Dips pules

Sallate me tuna

Pizza tuna

Tartë me spinaq dhe salmon

Dips me fasule

Biskota me cokollad

Biskota molles

mish qengji me perime

Marinada per mish qengji

Sallate patateve

Salmon me djathe feta dhe koper

Salmon patate dhe perime

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Filed Under: Gatime peshku

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Lasagne me salmon dhe kungulleshka
Perberesit:

1-2 kungulleshka
300 gr krem djathi si philadelphia
100 ml qumesht
1 thelpinje hudher
1 luge oregano
3 luge vaj ulliri
250 gr salmon (ose salmon i tymosur)
6-8 fleta lasagne
Koper
80 gr djathe parmesanPergatitja:

Kungulleshkat i presim per se gjati, keto i avullosim rreth 5 min. Ne te njejten kohe ne nje ene te posacme ziejm dhe fletat e lasanjes per 5-7 min. Marrim krem djathin (philadelphia) bashkojm me hudhren, oreganon, 3 luge me vaj, kripe dhe piper i zi, perzijeni mire. Lyejm taven pak me krem djathin e pergatitur me pare shtojm fletat e lasagnes dhe nje rend me kungulleshka tani shtojm salmonin te cilen me pare e kemi prere imet dhe koper. Kete perseriteni njesoj deri ne fund.

Shtojani siper saj qumeshtin, ne fund duhet ta mbuloni me krem djathin dhe parmesanin e kaluar ne rende. Pjekim ne furren e parangrohur ne 180 grad, per 30-35 min.

Servojeni direkt.

Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Lasagne me kungulleshka.

Krem salmoni & ereza

Salmon patate dhe perime

quinoa me salmon&merluc

Salmon me djathe feta dhe koper

Omelet me spinaq

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

supe me presh dhe mish grire

Tartë me spinaq dhe salmon

Lazanje me spinaq dhe fileto pules

Patelxhan ne salce domatesh

Peshk furres ne shtrat te vezes se bardhe

peshk ne fileto paste dhe salce specave:

Peshke ne salce mustard

Filed Under: Gatime peshku