Role pules me perime

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Tip pesto:
4 qepe te njoma

1 filxhan kafeje turke me vaj

1 grusht parmesan

kripe dhe piper i zi

-Qepet e njoma i pastrojm dhe i presim ne copa te vogla, vendosim ne procesor me gjithe perberesit e tjere. Lereni me nje ane.

Pergatitja e filetove te pules:
4 fileto pules

8 flete fileto mishit (mish per sandwich)
-Filetot e pules i presim ne mes i shtypim me cekic kuzhine ose tenxhere i pastrojm dhe i thajm me leck kuzhines.

Kryposim, piper i kuq, i zi, vaj dhe erezat tjera qe ju deshironi.

Ne tavoline shtroni aluminfoli, mbi te rendisim 8 filetot e mishit (sandwich) pastaj radhitim filetot e pules jo shume larg njera tjetres.

-Pastaj ne mes te saj shtoni “tip pesto”me qepe te njoma qe kemi pergatit.

Filloni dhe beni role me ndihmen e aluminfolit. Pasi te keni bere role, mbeshtilleni 2x me plastikfoli mire dhe lereni ne frigo per 1 nate ose per disa ore. (nje nate me mire sepse edhe roleja nuk hapet gjate pjekjes)

Pergatitja perimeve:
Laker brukseli

Lulelaker e mesme

1.2 kg patate

-Keto tre perimet i pastrojm dhe i vendosim ne tenxhere per avullim (mos i avullosni deri ne fund sepse do hyn dhe 25-30 min ne furre). Ne fund i vendosim ne tave mishin dhe perimet sperkasim me pak vaj dhe erezat ne vijim:
Koriander

Chives

1 grusht parmesan

1 luge cajit piper i kuq

Kripe dhe piper i zi

Pjekim ne furre per 25-30 min ne 250 grad.

Ju befte mire.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Spageti me fileto pules

Dips pules

Pergatitja pules

Marinimi pules

kofsha pules ne cornflakes

fileto pules me ananas

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Fileto pules ne salce kosi

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

mish qengji me perime

Salmon patate dhe perime

Perime me nitrate te moderuara, menu ditore dhe dobit e vitamineve per foshnjat e porsalindura

Bouillion pules

Filed Under: Gatime pule, Te gjitha recetat

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Perberesit

100 gr gjalpe
70 gr chives
70 gr majdanoz
1 spece i djegst
2 thelpinje hudher
Leng limoni
Pak mustard
kripe &piper; i zi
Perberesit per patatet

4 patate
1 presh
1 kungulleshk
pak spinaq
salce specave
1 luge e mesme me domate pure
uje
panaper lyerjen e pules siper

vaj ulliri
curry puder
piper i kuq & piper i zi
kripe
Pergatitja gjalpit te aromatizuar

Gjalpe duhet te jet i bute ne temperatur ambienti. Te gjithe perberesit e lartepermendur bashkohen ne “foodprocessor”.
Marrim pulen dhe e gjalpen e pergatitur e fusim nen lekuren e saj duke shtuar dhe kripe trash.
Lyjeni mishin e pules dhe lereni te qendroj me ore te tera ashtu. Te mbuluar me leter kuzhine.
Pjekim ne furren e parangrohur ne 220 gr per 45 min.

Pergatitja patateve

Patatet e pastruara i avullosim. Pastaj marrim presh, kungulleshken dhe spinaq i skuqim ne zjarre te bute per disa minuta. Shtojm domate puren dhe salcen e specave. Shtohet uji dhe pak pana.
Pasi patatet jane avullosor i marrim dhe heqim brendesin e tyre bashkojm tek masa e preshit.
Patateve ju shtojm kripe dhe masen e pergatitur ua shtojm ne brendesin e patateve dhe kalojm pak ne furre.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

kofsha pules ne cornflakes

Fileto pules ne salce kosi

Fileto pules ne mjalte dhe mustard

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Sallate patateve

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Tave furre me patelxhan

Pizza me salce kosi te aromatizuar dhe patate

Crepa furres

Peshk furres ne shtrat te vezes se bardhe

Patate furres me presh

tave furres me presh dhe mish te grire

Tereshera me gjalpe kikiriku

Filed Under: Gatime pule, Uncategorized

Marinimi pules

Marinimi pules

Marinimi pules

Perberesit per marinim:
1 luge cajit safran

1 piper i kuq

1/2 luge cajit piper i zi

4-5 luge vaj

Perberesit per brenda pules:
1 Limon

6-7 hudhra

trumze

Kripe himalaya

50 gr gjalpe

Pergatitja:
Brenda pules ka: limon e prere ne copa te vogla,hudhra, trumze, kripe i trash himalaya, 50 gr gjalpe.

Nen lekure te pules: trumze dhe kripe lereni disa ore te qendrojne keshtu.

Pjekim ne furre te mbuluar me aluminfoli ne 200grad per 30 min pastaj e heqim aluminfolin dhe e lem 20 min tjera qe te pjeket e tera dhe te marre ngjyre te bukur.

Pjekja pules varet nga pesha e saj qe ka.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Role pules me perime

Pergatitja pules

fileto pules me ananas

kofsha pules ne cornflakes

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

Fileto pules ne salce kosi

Bouillion pules

Makarona me brokoli dhe fileto pules

Lazanje me spinaq dhe fileto pules

Fileto pules ne mjalte dhe mustard

Spageti me fileto pules

Dips pules

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Filed Under: Gatime pule, Te gjitha recetat