Marinimi pules

Marinimi pules

Perberesit per marinim:
1 luge cajit safran

1 piper i kuq

1/2 luge cajit piper i zi

4-5 luge vaj

Perberesit per brenda pules:
1 Limon

6-7 hudhra

trumze

Kripe himalaya

50 gr gjalpe

Pergatitja:
Brenda pules ka: limon e prere ne copa te vogla,hudhra, trumze, kripe i trash himalaya, 50 gr gjalpe.

Nen lekure te pules: trumze dhe kripe lereni disa ore te qendrojne keshtu.

Pjekim ne furre te mbuluar me aluminfoli ne 200grad per 30 min pastaj e heqim aluminfolin dhe e lem 20 min tjera qe te pjeket e tera dhe te marre ngjyre te bukur.

Pjekja pules varet nga pesha e saj qe ka.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Role pules me perime

Pergatitja pules

fileto pules me ananas

kofsha pules ne cornflakes

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

Fileto pules ne salce kosi

Bouillion pules

Makarona me brokoli dhe fileto pules

Lazanje me spinaq dhe fileto pules

Fileto pules ne mjalte dhe mustard

Spageti me fileto pules

Dips pules

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Filed Under: Gatime pule, Te gjitha recetat

Leave a Comment