Penne me mozzarella dhe domate te thata.

Penne me mozzarella dhe domate te thata.

Kliko fotot per te zmadhuare Perberesit:
500 gr fileto pules

150 gr domate te thata ne vaj

1 luge cajit spec pikante

1 luge cajit origano

200 pana

400 gr penne

2 luge majdanoz

125 gr mozzarella

Kripe dhe piper i zi

Përgatitja:
Filetot e pules i thajm me lecke kuzhine i presim ne copa te vogla. Domatet i kullojm dhe vajin e ruajm. Presim domatet ne copa te vogla.

Ne tigan shtojm vajin e domateve skuqim filetot e pules gjersa te marrin ngjyre. Pastaj shtojm domatet i skuqim 1 min bashke. Shtohet mozzarella e prere ne copa te vogla shume, tani vazhdojm me kripe, piper i zi, origano dhe specin pikante ketu hedhim dhe pana ne fund bashkojm majdanozin.
Nga ana tjeter kemi zier penne kur te jen zier i kullojm dhe shpelajm me uje te ftohet. Kullojeni mire. Ne tenxhere ku kemi zier penne i hedhim pak vaj dhe i skuqim pak. Pennet i hedhim tek salca e pergatitur ose mund te i servoni ne pjata dhe siper tyre vendosim salcen.
Ju befte.
Tip: Nese keni femije qe do han me ju, kujdes me specin pikante.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Dips pules

Spageti me fileto pules

supe me presh dhe mish grire

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Tosti me borzilok dhe mozzarella

Patate te mbushura me mish te grire, salce kremoze dhe spinaq

Tave me pure, mish i grire dhe lulelaker

Domate dhe brokol

Domate te mbushura me bulgur dhe mish te grire

Pasta me ricotta dhe domate

Tave orizi met spinaq dhe domate

Toptha me mish te grire me patate

pene me patelxhan

Filed Under: Pasta, Te gjitha recetat”

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Perberesit

100 gr gjalpe
70 gr chives
70 gr majdanoz
1 spece i djegst
2 thelpinje hudher
Leng limoni
Pak mustard
kripe &piper; i zi
Perberesit per patatet

4 patate
1 presh
1 kungulleshk
pak spinaq
salce specave
1 luge e mesme me domate pure
uje
panaper lyerjen e pules siper

vaj ulliri
curry puder
piper i kuq & piper i zi
kripe
Pergatitja gjalpit te aromatizuar

Gjalpe duhet te jet i bute ne temperatur ambienti. Te gjithe perberesit e lartepermendur bashkohen ne “foodprocessor”.
Marrim pulen dhe e gjalpen e pergatitur e fusim nen lekuren e saj duke shtuar dhe kripe trash.
Lyjeni mishin e pules dhe lereni te qendroj me ore te tera ashtu. Te mbuluar me leter kuzhine.
Pjekim ne furren e parangrohur ne 220 gr per 45 min.

Pergatitja patateve

Patatet e pastruara i avullosim. Pastaj marrim presh, kungulleshken dhe spinaq i skuqim ne zjarre te bute per disa minuta. Shtojm domate puren dhe salcen e specave. Shtohet uji dhe pak pana.
Pasi patatet jane avullosor i marrim dhe heqim brendesin e tyre bashkojm tek masa e preshit.
Patateve ju shtojm kripe dhe masen e pergatitur ua shtojm ne brendesin e patateve dhe kalojm pak ne furre.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

kofsha pules ne cornflakes

Fileto pules ne salce kosi

Fileto pules ne mjalte dhe mustard

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Sallate patateve

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Tave furre me patelxhan

Pizza me salce kosi te aromatizuar dhe patate

Crepa furres

Peshk furres ne shtrat te vezes se bardhe

Patate furres me presh

tave furres me presh dhe mish te grire

Tereshera me gjalpe kikiriku

Filed Under: Gatime pule, Uncategorized

quinoa me salmon&merluc

quinoa me salmon&merluc

quinoa me salmon&merluc

Perberesit:

1 filxhan quinoa
1 l uje
1 qepe
3 thilpinje hudhera
bouilonpuder bio

marinada per peshk

1 luge leng limoni
200ml vaj ulliri
1/2 kripe deti
3 thelpinje hudher
1 luge cajit me trumze
1 luge cajit me rosmarin
1 luge cajit me oregano
1 luge gjelles me majdanoz
1 qepe mesatare
1 presh pjesen gjelbert

Pergatitja:

Marrim ujin e ziejm me bouilonpuder, qepen dhe hudhrat. Pasi qe uji ka marre aromen e mire te saj me ate uje ziejm quinoa. Shtojme ne tenxhere 1 filxhan quinoa (e cila permban 200ml uje) dhe nga uji qe kemi zier shtojm 1-1/2 filxhanit dhe 1/2 gote vere te bardhe. Quinoa e lem te ziejn derisa uji te shteroj e tera perziejm mire dhe ndalim zjarrin. E lem te mbuluar me kapak per 20 min te tjera. Per marinaden;
Perziejm te gjithe perberesit bashke, qepa, hudhra dhe presh te prera ne copa te vogla. Lereni disa ore keshtu qe te nderlidhet aroma e tyre me vajin. Peshqit me pare i kemi thare me lecke kuzhine pastaj ia shtojme marinaden siper tyre. Per nje rezultat me te mire lereni te qendrojn 1 nate ne marinade.Ne tigan te thelle skuqim peshkun per pak minuta te shkurtera. Servojeni ne pjata te ngrohta quinoa, peshqit dhe ndonje perime tjeter ne rastin tim kisha laker brukseli te avullosura dhe nje sallat te gjelbert. Theksoj: uji ku keni zier qepen me hudhra pjesen tjeter te saj mund ta perdorni per ndonje salce ose supe.Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Buke te vogla me sardele.

Dips pules

Sallate me tuna

Pizza tuna

Tartë me spinaq dhe salmon

Dips me fasule

Biskota me cokollad

Biskota molles

mish qengji me perime

Marinada per mish qengji

Sallate patateve

Salmon me djathe feta dhe koper

Salmon patate dhe perime

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Filed Under: Gatime peshku

Role pules me perime

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Tip pesto:
4 qepe te njoma

1 filxhan kafeje turke me vaj

1 grusht parmesan

kripe dhe piper i zi

-Qepet e njoma i pastrojm dhe i presim ne copa te vogla, vendosim ne procesor me gjithe perberesit e tjere. Lereni me nje ane.

Pergatitja e filetove te pules:
4 fileto pules

8 flete fileto mishit (mish per sandwich)
-Filetot e pules i presim ne mes i shtypim me cekic kuzhine ose tenxhere i pastrojm dhe i thajm me leck kuzhines.

Kryposim, piper i kuq, i zi, vaj dhe erezat tjera qe ju deshironi.

Ne tavoline shtroni aluminfoli, mbi te rendisim 8 filetot e mishit (sandwich) pastaj radhitim filetot e pules jo shume larg njera tjetres.

-Pastaj ne mes te saj shtoni “tip pesto”me qepe te njoma qe kemi pergatit.

Filloni dhe beni role me ndihmen e aluminfolit. Pasi te keni bere role, mbeshtilleni 2x me plastikfoli mire dhe lereni ne frigo per 1 nate ose per disa ore. (nje nate me mire sepse edhe roleja nuk hapet gjate pjekjes)

Pergatitja perimeve:
Laker brukseli

Lulelaker e mesme

1.2 kg patate

-Keto tre perimet i pastrojm dhe i vendosim ne tenxhere per avullim (mos i avullosni deri ne fund sepse do hyn dhe 25-30 min ne furre). Ne fund i vendosim ne tave mishin dhe perimet sperkasim me pak vaj dhe erezat ne vijim:
Koriander

Chives

1 grusht parmesan

1 luge cajit piper i kuq

Kripe dhe piper i zi

Pjekim ne furre per 25-30 min ne 250 grad.

Ju befte mire.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Spageti me fileto pules

Dips pules

Pergatitja pules

Marinimi pules

kofsha pules ne cornflakes

fileto pules me ananas

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Fileto pules ne salce kosi

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

mish qengji me perime

Salmon patate dhe perime

Perime me nitrate te moderuara, menu ditore dhe dobit e vitamineve per foshnjat e porsalindura

Bouillion pules

Filed Under: Gatime pule, Te gjitha recetat

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

Kliko ne foto per te zmadhuare Perbersite
3 luge uthell rrushi e kuqe

500 gr rrepa te kuqe

1 salat jeshile ose rucola

100 gr djathe feta

1 avocado
dressing:
2 luge majonez

1 luge vaj ulliri

1 luge cajit dijon mustard

kripe dhe piper per shije
Dressing i bashkojme perberesit dhe perziejm mire
Pergatitja e rrepes te kuqe:
Rrepat e kuqe fillimisht i pjekim ne furre. Ato i mbeshtjellim me aluminfoli dhe e fusim ne furre per 1 ore ne 200 grad. Kur e heqim nga furra e lem ashtu per 30 min te qendrojn.

Me pas e pastrojm, lekura saj hiqet shume lehtas ne fund e pastrojm me uje.

I presim ne kubike te vogla.

Ne nje pjate vendosim nje flet nga salata jeshile pse rucola pastaj i hedhim rrepat te cilat i kemi kaluar ne uthell rrushi, shtohet avocado e prere ne kubike te vogla, djathe feta dhe dressing i hedhim pak majdanoz i thate ose te fresket.
Servojeni direkt.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

tave orizi me brokol dhe cornflakes

Sallat me patate, rucola dhe djathe kackavalli

Fileto pules ne salce kosi

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

sallat stinore me fasule dhe asparag

Pizza tuna

Bouillion pules

fileto pules me ananas

Sallata me panxhar dhe dressing

Sallat me patate dhe mish vici

Sallate me tuna

Sallate patateve

Peshk furres ne shtrat te vezes se bardhe

Filed Under: Sallatra, Te gjitha recetat

Sallat me patate, rucola dhe djathe kackavalli

Sallat me patate

Sallat me patate, rucola dhe djathe kackavalli

Perberesit

450 gr patate te vogla
130 gr rucola
1 luge me fara pishe
180 gr domate cherry
180 gr djathe kackaval
2 veze te ziera
1/2 qepe e kuqe
chives ose qepe te njomaPer dressing:

1 luge me mustard
1 luge mjalte
1 luge me leng limoni
4 luge me vaj ulliriPergatitja

Avullosim patatet per 10-12 min deri te zbuten. Kullojeni dhe shpelani me uje te ftohet. Skuqim pak ne tigan me pak vaj ulliri derisa te marrin nje faqe, ngjyre tjeter per rreth 4 minuta dhe lereni te ftohen
Perziejm perberesit per dressing te gjitha ne nje ene.
Shperndani ne nje pjate rucola, kacakvallin e prera ne kubik dhe patatet.
Pjekim fara pishe ne tigan pa vaj.
Vazhdojm me vezet, domatet, qepen dhe chives siper salates hedhim dressing kripe dhe piper i zi.Keshille: tek patatet mund te shtoni rosmarin te prere imet!ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Sallat me patate dhe mish vici

sallat stinore me fasule dhe asparag

Sallata me panxhar dhe dressing

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

Toptha me mish te grire me patate

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Patate furres me presh

Pizza me salce kosi te aromatizuar dhe patate

Pizza met patelxhan

Salmon patate dhe perime

Tave me mish te grire dhe djathe emmentaler

Sallate me tuna

Salmon me djathe feta dhe koper

Patate te mbushura me mish te grire, salce kremoze dhe spinaq

Filed Under: Sallatra

Sallata me panxhar dhe dressing

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

Sallata me panxhar dhe dressing

Kliko ne foto per te zmadhuare

Kliko ne foto per te zmadhuare Perbersite
1-2 panxhar

1 qepe

1/2 kastravec

1 grusht ullinj

50-100 gr djathe feta

1 sallat jeshile mesatare

1 grusht bajame

1 grusht fara kungulli

4-6 veze te ziera

kripe dhe piper i zi
Te gjithe perberesit priten ne copa te vogla ne fund e presim panxharin.

Ne nje ene te thelle vendosim sallaten jeshile pastaj hedhim perberesit e tjere. Kurse qepen me panxhar i perziejm bashke keto vendosim siper sallates jeshile.

Nje gjethe mente.

Dressing
5 luge vaj ulliri

1 luge mjalte, mund te shtoni gjithsej 5 luge varet sipas shijes tuaj.

5 luge leng limoni dhe

1 luge mustard mix ne blender dhe e keni gati per sallaten.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Panxhar me borzilok

Buke e mbushur me presh dhe panxhar

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Dressing per sallatra

Crepa furres

Buke me kackavall

Mango-Shege-Panxhar

sallat stinore me fasule dhe asparag

Patate te mbushura me mish te grire, salce kremoze dhe spinaq

Sallat me patate, rucola dhe djathe kackavalli

tave orizi me brokol dhe cornflakes

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

Sallate patateve

Sallate me tuna

Filed Under: Sallatra, Te gjitha recetat

Salmon me ullinj dhe leng portokalli

Salmon me ullinj dhe leng portokalli

Perberesit

5 luge vaj ulliri
6 degeza majdanoz
2 thelpinje hudhera
1 cope buke thekre
2 luge me ullinj te zi
1 luge cajit me lekuren e portokallit
1 luge e mesme me kaperi
lengun e ½ portokallit
4-5 copa salmon
1 gote vere e bardhe
1 luge gjalpe
kripe dhe piper i zi
Pergatitja

Parangrohim furren ne 200°C.
Buken, majdanoz, hudhrat dhe vajin e ullirit i vendosim ne foodprocessor dhe miksojm.
Pastaj shtohet, ullinjet, kapperin, lekuren e portokallit dhe miksojeni per pak sekonda.
Vendosim salmonin ne tave dhe e mbulojm me masen e pergatitur me pare.
Ne tave shtoni lengun e portokallit dhe veren e bardhe.

Pjekim per 15-20 min.
Servojeni salmon ne pjata te ngrohta dhe salces se salmonit i shtojm 1 luge gjalpe dhe perziejm, kete salcen hedhjani salmonit siper.
E shijshme me patate dhe perime, zgjedhja ne duart tuaja.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Salmon me djathe feta dhe koper

Tartë me spinaq dhe salmon

Kek portokalli

quinoa me salmon&merluc

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Salmon patate dhe perime

Patelxhan ne salce domatesh

Fileto pules ne mjalte dhe mustard

Marinada per mish qengji

mish qengji me perime

Krem salmoni & ereza

Pule furres me gjalpe te aromatizuar

Biskota me cokollad

Biskota molles

Filed Under: Gatime peshku, Uncategorized

Tave me mish te grire dhe djathe emmentaler

Tave me mish te grire dhe djathe emmentaler

Tave me mish te grire dhe djathe emmentaler

Perberesit:
250 gr kepurdha

2 thelpinje hudhra

Majdanoz

400 gr mish i grire

1 presh

6 feta buke

3veze

Vaj kokosi ose vaj ulliri

300-400 gr salce kosi

150 gr djathe emmentaler (50 gr e ndajm per ne fund)

gjalpe, kripe himalaya, piper i zi dhe i kuq

Pergatitja:
Per salcen: 100 gr djathe te grire ne rend e bashkojm me salcen e kosit dhe vezet, shtohet pak kripe dhe piper i zi dhe e lem me nje ane.
Preshin e presim ne rrathe dhe e pastrojm mire gjithashtu dhe kepurdhat. Presim hudhrat dhe majdanozin imet.

Ne tigan shtojm pak vaj dhe skuqim mishin e grire pastaj hedhim preshin me kepurdhat te cilave u japim shije me kripe, piper i zi dhe piper i kuq. Lereni te skuqen ne zjarre te ngadalet.

Ne nje tigan tjeter shtojem vajin dhe hudhrat mbi to vendosim 3 feta bukes te cilat i skuqim ne dy anet keshtu vazhdojm dhe me 3 te tjerat.

Taven qe do perdorim e lyejm me gjalpe, vedosim 3 feta bukes pastaj 1/4 e salces dhe mishin e grire, tani vendosim edhe te 3 fetat e bukes dhe e perfundojm me salcen pak djathe i kaluar ne rende.
Pjekim per 30-40 min ne 200 grad.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Tave me pure, mish i grire dhe lulelaker

tave furres me presh dhe mish te grire

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

Toptha me mish te grire me patate

Domate te mbushura me bulgur dhe mish te grire

Patate te mbushura me mish te grire, salce kremoze dhe spinaq

patelxhanrole

cannelloni me mish te grire dhe spinaq

supe me presh dhe mish grire

Cannelloni me mish te grire dhe salce beshameli

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Tave orizi met spinaq dhe domate

buke te mbushura me djathe

tave spinaqi me pure dhe kofsha pules

Filed Under: Gatime mishi, Te gjitha recetat

Torte me puding vanileje

Torte me puding vanileje

Torte me puding vanileje

Kliko ne fotot per te zmadhuare. Perberesit per padispanjen:
2 veze

7 luge sheqer i bardhe

2 luge sheqer i kafet

1 luge caji kanel

1 vanile sheqer

9 luge qumesht

9 luge gjalpe

1 luge e mesme pluhur pjekes

9 luge miell

Lekura e 1 portokalli

Pergatitja:
Rrahim vezet me sheqer pastaj shtojm te gjithe perberesit e tjere me radhe.

E pjekim ne 170 grad per 20 minuta.

Perberesit per puding:
2 pako puding vanile dr.oetker

400 ml qumesht

400 ml leng portokalli

lekura e portokajve te cilave ua marrim lengun

1 vanile sheqer

2 luge mesme sheqer

pak cokollate te bardhe

1 flete zhelatine ose gjysme luge cajit agar agar qe te forcohet
Pergatitja:
Vereni qumeshtin te valoj lehtas shtoni cokolaten, me lengun e portokallit shkrijeni puding shtoni sheqerin, vanilen, gjysme luge cajit agar agar lekuren e portokallit perzjeni mire dhe kete mase e shtoni te qumeshti.

Nderkohe padispanja eshte pjekur e lem pak te ftohet dhe qe te dya nuk duhet me qene te ftohta shume, sepse kur i i bashkoni te nxehta padispanja rri e bute dhe jo te thahet!
Dekori: Cokolade e grire rende.

Panna e rrahur me vanille sheqer dhe pluhur sheqer.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Biskota me cokollad

Biskota molles

Kek limoni

Domate te mbushura me bulgur dhe mish te grire

Toptha me mish te grire me patate

Baileys Cake

Cupcakes

peshk ne fileto paste dhe salce specave:

Tave salmoni me spinaq dhe purepatatesh

supe me presh dhe mish grire

Kek karrotes

Mollet me therrime (applecrumble)

Kek portokalli

adacake

Filed Under: Embelsira, Te gjitha recetat