Sallata me panxhar dhe dressing

Sallata me panxhar dhe dressing

Kliko ne foto per te zmadhuare

Kliko ne foto per te zmadhuare Perbersite
1-2 panxhar

1 qepe

1/2 kastravec

1 grusht ullinj

50-100 gr djathe feta

1 sallat jeshile mesatare

1 grusht bajame

1 grusht fara kungulli

4-6 veze te ziera

kripe dhe piper i zi
Te gjithe perberesit priten ne copa te vogla ne fund e presim panxharin.

Ne nje ene te thelle vendosim sallaten jeshile pastaj hedhim perberesit e tjere. Kurse qepen me panxhar i perziejm bashke keto vendosim siper sallates jeshile.

Nje gjethe mente.

Dressing
5 luge vaj ulliri

1 luge mjalte, mund te shtoni gjithsej 5 luge varet sipas shijes tuaj.

5 luge leng limoni dhe

1 luge mustard mix ne blender dhe e keni gati per sallaten.
Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Panxhar me borzilok

Buke e mbushur me presh dhe panxhar

Mish pules ne salce dhe patate, panxhar furres

Dressing per sallatra

Crepa furres

Buke me kackavall

Mango-Shege-Panxhar

sallat stinore me fasule dhe asparag

Patate te mbushura me mish te grire, salce kremoze dhe spinaq

Sallat me patate, rucola dhe djathe kackavalli

tave orizi me brokol dhe cornflakes

salat rrepakuqe me fleta salates jeshile

Sallate patateve

Sallate me tuna

Filed Under: Sallatra, Te gjitha recetat

Leave a Comment