Buka tenxhere

Buka tenxhere

Buka tenxhere

Kliko fotot per te zmadhuare Perberesit:
3 gota uje vaket

1 luge gjelles jo plot kripe himalaya

1 luge gjelles jo plot me maja (bio)

Mjalte

Fara kungullit te bluara

Fara linit

Vaj kokosit

Miell integral sa te ka nevoj (nuk e kam peshuar)

Pergatitja:
Ne uje shtojme kripen, mjalten, vajin dhe maja e lem ashtu deri maja te shkrihet. Tani e lem te dyfishoj brumi.

Tenxheren e fusim ne furre qe te nxej ne 220 grad.

Hedhim pak miell ne tenxheren e nxehte pastaj brumin dhe lyejm siper me pak vaj ose uje (une perdora uje) dhe vendosni farat siper futeni ne furre per nja 45 min deri 1 ore.

Pasi eshte pjekur lereni ashtu te qendroj sa te ftohet.

Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

Buke te vogla

supe me presh dhe mish grire

Buke me qepe & kackavall

Buke te vogla me shafran & rrushe i thate

Patate furres me presh

Kifle

Buke per hamburger

Crepa furres

Buke me kackavall

Buke e mbushur me presh dhe panxhar

kifle me cokopasta

buke te mbushura me djathe

Smoothie me Kumbulla dhe shalqi

Filed Under: Brumera, Te gjitha recetat

Buka tenxhere

Buka tenxhere

Buka tenxhere

Kliko fotot per te zmadhuare Perberesit:
3 gota uje vaket

1 luge gjelles jo plot kripe himalaya

1 luge gjelles jo plot me maja (bio)

Mjalte

Fara kungullit te bluara

Fara linit

Vaj kokosit

Miell integral sa te ka nevoj (nuk e kam peshuar)

Pergatitja:
Ne uje shtojme kripen, mjalten, vajin dhe maja e lem ashtu deri maja te shkrihet. Tani e lem te dyfishoj brumi.

Tenxheren e fusim ne furre qe te nxej ne 220 grad.

Hedhim pak miell ne tenxheren e nxehte pastaj brumin dhe lyejm siper me pak vaj ose uje (une perdora uje) dhe vendosni farat siper futeni ne furre per nja 45 min deri 1 ore.

Pasi eshte pjekur lereni ashtu te qendroj sa te ftohet.

Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

Buke te vogla

supe me presh dhe mish grire

Buke me qepe & kackavall

Buke te vogla me shafran & rrushe i thate

Patate furres me presh

Kifle

Buke per hamburger

Crepa furres

Buke me kackavall

Buke e mbushur me presh dhe panxhar

kifle me cokopasta

buke te mbushura me djathe

Smoothie me Kumbulla dhe shalqi

Filed Under: Brumera, Te gjitha recetat