Kek molles e shpejt

Kek molles e shpejt

Kek molles e shpejt

Kliko ne fotot per te zmadhuare. Perbersite
4 veze

1 gote sheqer

1 gote vaj misri

1 gote qumesht

1 vanille sheqer

rrahim me mix 10 min..
pastaj shtoni 1 pluhur pjekes

3 gota miell te situra

1 luge cajit kanel

mollet e prera siper ne feta te holla mund t’ja heqni lekuren nese doni!
Pjekja ne temp 180 grad.
Shpejt, lehte dhe e shijshme.

Ps: here tjeter do e zgjeroj formen e tepsis qe te dal pak me e ulet keshtu me duk pak e lart!

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Tiramisu me shije te muajve nentor/dhjetor speculaaskruiden ne Holande.

Kek molles me salce vanile

Avokado cupcake

Cupcakes

Tiramisu pa veze

Dessert me cokollade

Kek molles

Biskota molles

adacake

Mollet me therrime (applecrumble)

Kek limoni

Kek portokalli

Kek karrotes

Torte me puding vanileje

Filed Under: Embelsira