Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Lasagne me salmon dhe kungulleshka

Lasagne me salmon dhe kungulleshka
Perberesit:

1-2 kungulleshka
300 gr krem djathi si philadelphia
100 ml qumesht
1 thelpinje hudher
1 luge oregano
3 luge vaj ulliri
250 gr salmon (ose salmon i tymosur)
6-8 fleta lasagne
Koper
80 gr djathe parmesanPergatitja:

Kungulleshkat i presim per se gjati, keto i avullosim rreth 5 min. Ne te njejten kohe ne nje ene te posacme ziejm dhe fletat e lasanjes per 5-7 min. Marrim krem djathin (philadelphia) bashkojm me hudhren, oreganon, 3 luge me vaj, kripe dhe piper i zi, perzijeni mire. Lyejm taven pak me krem djathin e pergatitur me pare shtojm fletat e lasagnes dhe nje rend me kungulleshka tani shtojm salmonin te cilen me pare e kemi prere imet dhe koper. Kete perseriteni njesoj deri ne fund.

Shtojani siper saj qumeshtin, ne fund duhet ta mbuloni me krem djathin dhe parmesanin e kaluar ne rende. Pjekim ne furren e parangrohur ne 180 grad, per 30-35 min.

Servojeni direkt.

Ju befte mire

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Lasagne me kungulleshka.

Krem salmoni & ereza

Salmon patate dhe perime

quinoa me salmon&merluc

Salmon me djathe feta dhe koper

Omelet me spinaq

Supe lulelakres me pistaqe (fisteka) dhe vaj lajthis

supe me presh dhe mish grire

Tartë me spinaq dhe salmon

Lazanje me spinaq dhe fileto pules

Patelxhan ne salce domatesh

Peshk furres ne shtrat te vezes se bardhe

peshk ne fileto paste dhe salce specave:

Peshke ne salce mustard

Filed Under: Gatime peshku