Torte me puding vanileje

Torte me puding vanileje

Kliko ne fotot per te zmadhuare. Perberesit per padispanjen:
2 veze

7 luge sheqer i bardhe

2 luge sheqer i kafet

1 luge caji kanel

1 vanile sheqer

9 luge qumesht

9 luge gjalpe

1 luge e mesme pluhur pjekes

9 luge miell

Lekura e 1 portokalli

Pergatitja:
Rrahim vezet me sheqer pastaj shtojm te gjithe perberesit e tjere me radhe.

E pjekim ne 170 grad per 20 minuta.

Perberesit per puding:
2 pako puding vanile dr.oetker

400 ml qumesht

400 ml leng portokalli

lekura e portokajve te cilave ua marrim lengun

1 vanile sheqer

2 luge mesme sheqer

pak cokollate te bardhe

1 flete zhelatine ose gjysme luge cajit agar agar qe te forcohet
Pergatitja:
Vereni qumeshtin te valoj lehtas shtoni cokolaten, me lengun e portokallit shkrijeni puding shtoni sheqerin, vanilen, gjysme luge cajit agar agar lekuren e portokallit perzjeni mire dhe kete mase e shtoni te qumeshti.

Nderkohe padispanja eshte pjekur e lem pak te ftohet dhe qe te dya nuk duhet me qene te ftohta shume, sepse kur i i bashkoni te nxehta padispanja rri e bute dhe jo te thahet!
Dekori: Cokolade e grire rende.

Panna e rrahur me vanille sheqer dhe pluhur sheqer.

Trego receten edhe miqeve tuaj ne Facebook.

Recetat tjera

Biskota me cokollad

Biskota molles

Kek limoni

Domate te mbushura me bulgur dhe mish te grire

Toptha me mish te grire me patate

Baileys Cake

Cupcakes

peshk ne fileto paste dhe salce specave:

Tave salmoni me spinaq dhe purepatatesh

supe me presh dhe mish grire

Kek karrotes

Mollet me therrime (applecrumble)

Kek portokalli

adacake

Filed Under: Embelsira, Te gjitha recetat

Leave a Comment